niedziela, 23 listopada 2014

Z babcią zawsze radośnie ...Pamiętam moją babcię ... 
Taka zawsze spokojna , opanowana ,życzliwa i najlepsze obiady robiła.Lalki jej roboty ze zwykłych szmat . Lubiłam tam u niej przebywać  ... Historie i sekrety rodzinne opowiadała mi jak do liceum chodziłam . Dzień babci ,był zawsze dniem dla niej . Dzisiaj choć fizycznie zdrowa ,to brak pamięci robi swoje i opiekuję się nią .Tak ,na co dzień oprócz Amelii opiekuję się jeszcze swoją babcią , która już parę lat mieszka z nami .


Amelia ma babcię najlepszą na całym świecie !
Jest babcia ,od razu jest i uśmiech . Skąd moja mama bierze tyle siły i energii to te och wygłupy ...  skoro wraca z pracy po 12 lub 10 godzinach ... 
Już wejściu samym Amelia wita babcię . Wskakuje na nią w wejściu i ściska i całuje .Często za dnia pyta o babcię .Z babcią gotuje,myje naczynia ... To babcia nauczyła modlić się  wieczorem co stało się naszym rytuałem od tej pory . Babcia jest zawsze w trudnych momentach ,pociesza i doradza. Obdarowuje ile może wnuczkę prezentami .Mąką w kuchni pozwala się bawić . Podrzuca ,śpiewa ... 
Lubię na nie patrzeć ;)

7 komentarzy:

 1. Super jest mieć babcię blisko :) My moją mamę mamy po sąsiedzku i idąc przez jej korytarz, Polka zawsze mówi: Chodźmy do babci, tylko na minutkę chociaż :) Babcię bardzo kocha.
  Amelka cudnie wygląda. Płaszczyk ekstra, skąd? I jaka czapa fajowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Babcia po sąsiedzku to doba sprawa ! ;)
   A płaszczyk kupiony dwa lata temu w cocodrillo :)

   Usuń
 2. Babcia - to instytucja ponadczasowa. Ja moją prababcię , która pomagała mamie w wychowywaniu mnie będę pamiętać do końca mych dni . Chodź nie ma, jej już z nami dwanaście lat - to ciągle tęsknię. Wielki szacunek dla Ciebie Kochana, że opiekujesz się swoją !

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli ta pani na zdj to Twoja mama? Bo szczerze mówiąc na babcie nie wygląda :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń